< Zpět

Welcome to the Maxwell International Client Zone.

Our goal is to transform your business.
We are passionate about helping companies to achieve their vision and goals in order to build cutting edge competence

< Zpět

This page provides internal tools and support for employees of Maxwell International.

Your username and password is required
to access these resources.

Vstup na nové trhy

Vytváříme efektivní strategie vstupu na trh

 
Mezinárodní expanze je jedním z nejdůležitějších strategických rozhodnutí v životě společnosti. Vstup na nový trh je komplikovaný proces a vyžaduje jasné pochopení místní kultury, chování, jazyka a cizích obchodních předpisů a postupů. Znalost těchto faktorů může výrazně snížit riziko selhání a pomoci vaší společnosti plně využít možností růstu.
 

Odborný tým pro vstup na nové trhy společnosti Maxwell International poskytuje strategické poradenství a podporu související se vstupem na daný trh, výzkum a poradenství na podporu vašeho strategického rozvoje. Náš tým také poskytuje poradenské služby společnostem, které vstupují na trh v Latinské a Jižní Americe poprvé.

Nabízíme praktické služby pro vstup na trh a pro rozvoj vašeho podnikání, které vám pomohou získat a udržet konkurenční pozici na vašem cílovém trhu. Naše služby pro vstup na trh zahrnují:
 
Image
 

 • Hloubkový průzkum a analýzu trhu
 • Výběr nejvhodnějšího umístění pro váš projekt mezinárodní expanze
 • Vytvoření a provedení strategie vstupu na trh, která bude nejvhodnější pro vaše podnikání
 • Etabování mezinárodního působení od základu (Green Field) – zřízení právního subjektu, založení místní pobočky a pomoc při hledání a náboru místních zaměstnanců
 • Budování partnerství, Joint Ventures se zahraničními společnostmi
 • Nákup existující společnosti, která splňuje vaše potřeby (akvizice společnosti)
 • Business Development – Rozvoj obchodu
 • Marketing & Promotion – Poskytování příslušné marketinkové komunikace a podpora public relations
 • Vstup na trh v Kostarice

 
Image

Vstup na trh v Kostarice

Kostarika je v posledních letech považována za nejstabilnější zemi ve střední Americe. Kostarika je také globálním lídrem v oblasti environmentální politiky a tyto úspěchy pomohly zemi vybudovat svou zelenou obchodní značku.

Zahraniční investory přitahuje politická stabilita země a relativně vysoká úroveň vzdělání, stejně jako pobídky nabízené v zónách volného obchodu; Kostarice se podařilo dosáhnout jedné z nejvyšších úrovní přímých zahraničních investic na obyvatele v Latinské Americe.

Kostarika zažila stabilní ekonomickou expanzi v průběhu posledních 25 let. Během globální krize se růst reálného HDP v roce 2008 zpomalil na 2,7% a v roce 2009 se snížil na 1%. Po krizi se ekonomika zrychlila a v letech 2010 až 2012 dosáhla průměrné reálné míry růstu 4,9%, aby se růst stabilizoval na 3,9 procenta v roce 2015, 2016 a 2017. V letošním roce se očekává mírný pokles na 3,6 procenta.
 
Image
 
Světová banka a vláda Kostariky vytvořily dohodu pod názvem Country Partnership Framework (CPF) na období 2016-2020, aby posílili vztah Světové banky a Kostariky. Tato CPF dohoda reflektuje analytickou podstatu ze systémové diagnostiky země a je již čtvrtou dohodou připravenou pro Kostariku.

Předchozí CPF vytvořily rámec pro užší partnerství mezi Světovou bankou (WBG) a Kostarikou, který byl založen na vzájemném sdílení znalostí a vědomostí.

 

Současný program CPF obsahuje vysoce selektivní program, který je organizován kolem následujících dvou strategických pilířů:

 • Omezování překážek produktivního začleňování;
 • Posílení fiskální, sociální a environmentální udržitelnosti

Naši experti společnosti Maxwell International pocházejí z různých prostředí včetně účetnictví, financí a práva. Poskytujeme mezinárodní standardní služby potenciálním zájemcům o vstup na kostarický trh.

Společnost Maxwell International působí jako prostředník mezi zájemci o vstup na trh a správními orgány Kostariky a obchodními partnery, kteří poskytují poradenství a podporu ohledně regulačních, finančních a obchodních záležitostí v Kostarice.

Společnost Maxwell International má know-how, zkušenosti, zdroje a odborné znalosti, aby mohla poskytovat odbornou podporu subjektům, které zkoumají, vstupují nebo mění své působení na kostarickém trhu. Pro podporu našich aktivit na kostarickém a latinskoamerickém trhu jsme otevřeli v roce 2014 naši pobočku ve městě Liberia, provincii Guanacaste odkud řídíme naše aktivity a expanzi.

Díky správnému plánování, investicím, očekáváním a poradenství může být nový trh klíčem k pokračování úspěchu vašeho podnikání!

Zajímáte se o poradenství pro vstup na trh?

Zvažujete vstup na nové trhy? Jaká strategie je pro vás optimální? Jak prorazit na zajímavé trhy Latinské Ameriky? Chcete vědět, co pro vás můžeme udělat? Kontaktujte našeho strategického konzultanta

 

Zůstaňme v kontaktu

Maxwell International s.r.o.
Jablonského 640/2, 170 00
Praha 7 – Holešovice
Česká Republika

Následuj nás