< Zpět

Welcome to the Maxwell International Client Zone.

Our goal is to transform your business.
We are passionate about helping companies to achieve their vision and goals in order to build cutting edge competence

< Zpět

This page provides internal tools and support for employees of Maxwell International.

Your username and password is required
to access these resources.

Fúze & Akvizice

Úspěšná strategie růstu pro vaši firmu

Image
 
Fúze a akvizice jsou běžné na dnešním globálním trhu a jsou povazovány za jednu z užitečných strategií pro růst a expanzi firem. Společnosti, které mají zájem se rozvíjet, jsou postaveny před výběr mezi vnitřním (organickým) růstem, nebo růstem prostřednictvím fúzí a akvizic. Oba typy růstu s sebou nesou určitá specifika a rizika, která musí být uvážena, obecně však můžeme říci, že vnitřní růst je zpravidla pomalejší než růst pomocí fúzí a akvizic.

Fúze a akvizice jsou složité procesy, které vyžadují důkladnou přípravu, analýzu a rozvahu. Existuje mnoho stran, které mohou být fúzí nebo akvizicí ovlivněny, jako jsou vládní agentury, zaměstnanci, manažeři.

Velikost trhu fúzí a akvizic v Česku meziročně roste dvouciferným tempem a v kontextu zemí střední a jihovýchodní Evropy znamená Česká republika druhý největší trh za Polskem. Hlavním důvodem tohoto pozitivního vývoje je silný zájem asijských společností o české firmy, dobrá ekonomická situace firem a dostupné akviziční financování podpořené slabou českou korunou. Z hlediska obchodních odvětví dlouhodobě vedou sektory nemovitostí, farmacie, telekomunikací, pivovarnictví a sektor energetický. Velmi atraktivním oborem v ČR jsou také informační technologie.
 
Umíme předvídat klíčové problémy, které mohou nastat, a dokážeme je řešit co nejrychlejším a nákladově nejefektivnějším způsobem. Náš tým je připraven provázet klienta od počátečního průzkumu investičních možností až ke konečné realizaci ziskových, výhodně strukturovaných operací v České republice i jinde v Evropě nebo Latinské Americe, která je naší silnou doménou.
 
Můžeme vám pomoci realizovat malé a jednoduché transakce, stejně jako rozsáhlé projekty v hodnotě miliónů dolarů, u kterých je potřeba posoudit složité vnitrostátní i mezinárodní regulatorní a daňové aspekty a splnit příslušné požadavky. Je také nutné mít schopnost adekvátně zhodnotit celkový synergický efekt transakce, aby se dalo zabránit přemrštěné ceně akvizice.
 
Image
 
Na projektech fúzí a akvizic úzce spolupracujeme s renomovanou právní kanceláří disponující týmem právníků s dlouholetými zkušenostmi z této právní oblasti, kteří zajišťují transakci po právní stránce.
 
Tým společnosti M&A konzultantů společnosti Maxwell International může pomoci každému kroku – od přípravy firmy na transakci k úspěšné integraci.

Naše služby v oblasti fúzí a akvizic zahrnují:

  • Hloubkkovou analýzu fůzujících společností
  • Strategie fúzí a akvizic
  • Komerční diligence
  • Operační diligence
  • Integrační strategie a uskutečnění záměru
  • Plánování odprodeje a uskutečnění záměru
  • Funkční integrace
  • Rozvoj možností prostřednictvím fúze a akvizice

Staráme se o podnikání našich klientů jako o naše podnikání, sdílíme aspirace našich klientů, pracujeme na tom, abychom pochopili jejich realitu a přizpůsobili naše pobídky jejich cílům.

Máte zájem o naše služby M&A Consulting?

Věříme, že největší úspěchy přicházejí, když nejlepší „hlavy“ spolupracují na společném cíli. Zajímáte se o to, jak rozšířit své podnikání fúzí či akvizicí jiné společnosti?
Image

Chcete vědět, jak vám můžeme pomoci?

Pokud máte k těmto službám či k jejich poskytnutí jakékoliv dotazy hejte nás kontaktovat.

Zůstaňme v kontaktu

Maxwell International s.r.o.
Jablonského 640/2, 170 00
Praha 7 – Holešovice
Česká Republika

Následuj nás