< Zpět

Welcome to the Maxwell International Client Zone.

Our goal is to transform your business.
We are passionate about helping companies to achieve their vision and goals in order to build cutting edge competence

< Zpět

This page provides internal tools and support for employees of Maxwell International.

Your username and password is required
to access these resources.

  • Homepage
  • Kostarika– nejlepší země pro investice

Kostarika– nejlepší země pro investice

Kostarika– nejlepší země pro investice

Investujte v Latinské Americe


KOSTARIKA


Kostarika je třetí nejlepší zemí pro investování.

USA News & World Report ve spolupráci s University of Pennsylvania každoročně zveřejňují studii nejlepších zemí pro investování. Ve studii analýzou tvrdých dat porovnávají věci, které činí danou zemi jedinečnou: její obyvatelstvo, životní prostředí, vztahy, strukturu a vzdělávání.

Současně zohledňují čtyři faktory identifikované ve zprávě Světové banky, které motivují jednotlivce nebo společnosti k investování v dané zemi.

Jedná se o následující: přírodní zdroje, trhy, efektivita a strategická aktiva, jako jsou technologie nebo značky. Na seznamu nejlepších zemí k investování v roce 2019 se Kostarika umístila na třetím místě na světě, předcházela ji pouze Uruguay a Saúdská Arábie.

Podle ministryně zahraničního obchodu Kostariky, paní Dyalá Jiménez Figueres, se jedná také o mezinárodní uznání politické a ekonomická stability, talentu obyvatel Kostariky nebo také kostarické vize udržitelného rozvoje“.

Publikace ve skutečnosti vyzdvihuje Kostariku jako jednu z politicky a ekonomicky nejstabilnějších zemí ve Střední Americe. V loňském roce zažila země dynamický růst investic.

Kostarika se stala první centrálou WeWork ve Střední Americe; lidský potenciál využili společnosti jako je Amazon, který v loňském roce vytvořil 2 000 nových pracovních míst a rozrostl se na celkový počet 10 000 zaměstnanců.

Rozšíření IBM Cybersecurity Center, které ztrojnásobilo svou provozní kapacitu investicí 21 milionů USD, prokazuje kostarickou schopnost postavit se směrem ke znalostní ekonomice.

Podle analýzy překážek v rámci digitálního STRI (Services trade restrictiveness index) OECD v oblasti digitálních služeb je také Kostarika jednou z nejotevřenější zemí v mezinárodním digitálním obchodu.

V roce 2019 zahraniční investoři vytvořili v Kostarice rekordních počet nových pracovních míst, což představovalo kumulativních 118 245 přímých pracovních míst a 58 980 nepřímých pracovních míst.

Naše 20-leté zkušenosti na trhu v Kostarice nás činí lídrem v obchodním poradenství a pomoci při obchodním vstupu do této krásné středoamerické země.

Kostarika – Švýcarsko Latinské Ameriky

V rámci našich poradenských aktivit jsme zajišťovali pomoc evropským společnostem v různých oblastech. Pomáhali jsme v přímých investicích do realitních projektů v Kostarice, investic do turistického ruchu a cestování. Další oblastí naší pomoci byla oblast životního prostředí a udržitelnosti, dopravy, energetiky, informačních technologií (IT). Současně jsme asistovali při mezistátní právní pomoci, ale také v případě nalezení obchodních partnerů.

Co by vás mohlo také zajímat:

Vzdělávací a incentivní programy v Kostarice
Vstup na trhy latinské a jižní Ameriky

Další informace

V případě, že zvažujete rozšíření vašich podnikatelských aktivit do zemí střední a jižní Ameriky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi si promluvíme o vašich požadavcích a potřebách.

Naši specialisté na latinskoamerické trhy vás budou neprodleně kontaktovat.


Zůstaňme v kontaktu

Maxwell International s.r.o.
Korunní 2569/108
101 00 Praha
Česká Republika

Následuj nás